تبدیل فرمت فایل جهت حکاکی برای دستگاه لیزر

کورل

تبدیل فرمت فایل جهت حکاکی برای دستگاه لیزر

800 582 مدیریت

کورل یکی از برنامه های دوست داشتنی در صنعت حکاکی است و ابزارهای مفیدی برای ایجاد لوگوهای وکتور و طرح های هنری برای حکاکان و صاحبان دستگاه حکاکی و برش لیزری  آسان میسازد. کورل عکس های bitmap  و وکتور را پشتیبانی می کند. این در حالی است که بیشتر نرم افزارهای حکاکی لیزر فرمت وکتور را پشتیبانی می کنند. اگر بخواهید با عکسی با فرمت bitmap کار کنید باید ابتدا عکس ها در کورل به فرمت وکتور تبدیل کنید. یا از ابزارهای دیگری استفاده کنید تا یک طرح کلی از عکس به دست آورید.

وقتی که شما یک عکس وکتور در نرم افزار کورل وارد کنید یا عکسی ایجاد کنید، شما می توانید از قابلیت export نرم افزار کورل به آسانی استفاده کنید و عکس را با فرمت HPGL ذخیره کنید. به دلیل این که پسوند این فایل ها PLT است وآن را به نام پسوندشان بیشتر می شناسند.

دستگاه حکاکی لیزر

آغاز کار با نرم افزار کورل :

در ابتدا فایل را در نرم افزار برای تبدیل به  فرمت HPGL وارد کنید:

  1. از منو File  گزینه EXPORT را انتخاب کنید.
  2. در صفحه ای که باز می شود اطلاعات زیر را وارد کنید

: SAVE IN مکانی که می خواهید عکس خود را ذخیره کنید

File Name: اسم فایلی که انتخاب کرده اید

Save as Type: PLT-HPGL PLOTTER

  1.   ENTER را بزنید.

جزئیات کار:

در ادامه  برای تبدیل فایل به فرمت PLT  را با جزئیات توضیح داده ایم. یک فایل با فرمت CDR را داخل کورل اکسپورت کرده ایم.

کورل

کورل

دستگاه حکاکی لیزر

  1. از گزینه File منو EXPORT را انتخاب کنید. یا از آیکن EXPORT  در نوار ابزار STANDARD استفاده کنید.  (CTRL+E)
حتما بخوانید :  انواع لنزهای دستگاه لیزر

فایل را به روش زیر export  کنید. در صفحه export  مثل شکل زیر ؛ مکانی که فایل قرار است ذخیره شود و اسم و فرمت آن را می توانید تعیین کنید.در  حال حاضر در دایرکتوری My document هستید ، از منوهای کناری درایو c را انتخاب کرده در این درایو روی فولدر VisWin کلیک کنید. و در فایل VisWin ، Logos را انتخاب کنید.

وقتی  صفحه Save In ظاهر شد آیکن New folder را بزنید فولدر جدیدی به اسم Custom-CorelDRAW بسازید.

  1. مرحله بعد File Name اسمی که می خواهید برای لوگو بزارید، قرار دهید.
  2. اگر اسم برای فایل خود تعیین نکنید با اسم پیش فرض خود نرم افزار  GRAPHIC1 ذخیره می شود. فرمت PLT-HPGL  PLOTTER را انتخاب کنید.

در کول ورژن ۹ فایل HPGL از جمله فرمت های پیش فرض نیست و باید دستی این گزینه را فعال کنید و در بعضی ورژن هایی مانند   CorelDraw 9 Office Edition این گزینه وجود ندارد.

در این صفحه در قسمت پایین سمت چپ دکمه “Options” وجود دارد.

در این صفحه شما امکان انتخاب همه آیتم ها و یا انتخاب آیتم مورد نظر را دارید. مطمین شوید که تمامی آیتم های مورد نظر که می خواهید آن ها را اکسپورت کنید، به درستی انتخاب شده اند.

دکمه ENTER را فشار دهید تا مطابق شکل صفحه HPGL EXPORT باز شود. این تنظیمات بیشتر برای تغییر رنگ قلم پلاتر مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت معمول استفاده ای ندارد.

دکمه ENTER  را بزنید. حالا فایل شما اکسپورت شده و آماده برای حکاکی است.

دستگاه حکاکی لیزر

نکات:

  • اگر لوگو را در فلش مموری دارید حتما اول آن را در مسیری کپی کنید و بعد از آن استفاده نمایید.
  • دقت داشته باشید که فقط خطوط خارجی لوگو به فایل PLT اکسپورت می شود.
  • خطوط نقط ای، خط چین و .. به صورت خطوط استاندارد فرمت PLT تبدیل می شود.
حتما بخوانید :  قیمت دستگاه برش لیزری

مدیریت

شرکت آراد لیزر با مجوز رسمی از سازمان محترم انرژی اتمی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد كننده دستگاههای برش و حكاكي ليزری ، دستگاههای ليزر co2 و دستگاههای ليزر yag و سی ان سی و پلاسما و واتر جت شرکت آراد لیزر به شماره ثبت 3194 با 10 سال سابقه کار در زمینه دستگاه برش و حکاکی لیزر و با بهره گیری از گروه مهندسین مجرب شامل مهندسین الکترونیک ، نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر ، لیزر ، فیزیک ، متالوژی و کادری متعهد در حوزه لیزر و دستگاه برش و حکاکی لیزری فعالیت می کند. این شرکت علاوه بر دستگاه برش و حکاکی لیزر ،عرضه کننده انواع دستگاه برش سی ان سی ، واترجت و پلاسما نیز می باشد.

All stories by : مدیریت

دیدگاهی بگذارید

تماس با ما