اصول نگهداری تیوب لیزر

تیوب لیزر

تیوب لیزر هسته مهم و ویژه دستگاه لیزر می باشد؛ بنابراین نگهداری از آن بسیار دارای اهمیت است.

همان طور که در مصالب قبلی گفتیم، تیوب لیزرها در دو نوع فلزی و شیشه ای موجود می باشند که تیوب های فلزی نسبت به تیوب های شیشه ای مزایای زیادی دارند اما به خاطر قیمت خیلی زیاد آن نسبت به تیوپ فلزی، طرفداران بیشتری دارد.

به دلیل شکنندگی تیوب لیزر شیشه ای بهتر است از آن به بهترین نحو ممکن نگهداری کرد چون یکی از مهمترین قسمتهای دستگاه لیزر CO2 می باشد.

تیوب لیزر

تیوب لیزر
تیوب لیزر

در ادامه به چند نکته دارای اهمیت در این باره اشاره می نماییم:

  1. نصب و نگهداری صحیح تیوب لیزر به طریقی که از تمام قدرت پرتو لیزراستفاده شود و در ارتباط با سیستم خنک کننده آبی باشد.
  2. آب خنک کننده سیستم باید به محض آلوده شدن،تعویض شود درغیراینصورت تیوب لیزر به آسانی ترک می خورد،دمای آب باید بین ۱۵-۱۸ سانتی گراد باشد و اگر به ۳۰ سانتی گراد افزایش یابد به تدریج قدرت تیوب کاهش می یابد.  آب سرد کننده نه باید خیلی داغ باشد و نه خیلی سرد؛ چون تیوپ لیزر بسیار شکننده است.
  3. اگر رسوب پس از یک دوره نسبتا طولانی در تیوب ها انباشته شده است،بهتر است تیوب لیزر را خارج کنید، آن را با آب شستشو دهید سپس مجددا آن را نصب نمایید.
  4. اطمینان داشته باشد که آینه انتهای تیوب لیزر تمیز باشد.در غیر اینصورت آینه باید با الکل توسط مسئول فنی متخصص حرفه ای تمیز شود تا از قدرت لیزر کاسته نشود.
  5. به منظور جلوگیری از کاهش طول عمر تیوب لیزر،هیچ گاه از پایینترین و بالاترین قدرت لیزر به طور مدوام استفاده نکنید.
حتما بخوانید :  قطعات دستگاه لیزر

اما تنها نگهداری از تیوب لیزر کافی نیست و گاهی ممکن است به خاطر تمام شدن طول عمر آن و یا کیفیت پایین مجبور به تعویض آن شوید.

در صورتی که قصد خرید تیوب لیزر دارید می توانید با قسمت فروش شرکت روتک مراجعه نمایید و از قیمت تیوب دستگاه لیزر اطلاع پیدا کنید.

قیمت تیوب لیزر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *